Popović 18. u prvoj vožnji slaloma, vode Vlhova i Gisin

Alpsko skijanje 22. stu 202012:21 > 12:26

Hrvatska skijašica Leona Popović ostvarila je 18. vrijeme prve vožnje (55.72) na nedjeljnom slalomu za Svjetski kup u finskom Leviju zaostavši za vodećim dvojcem, Slovakinjom Petrom Vlhovom i Švicarkom Michelle Gisin, za jednu sekundu i 40 stotinki.

Kao i u subotnjoj utrci, u kojoj je osvojila 27. mjesto, 23-godišnja hrvatska reprezentativka je imala startni broj 55 i odličnom vožnjom ostvarila 18. vrijeme u vrlo izjednačenoj konkurenciji u kojoj je prvih 12 skijašica bilo unutar jedne sekunde, a za ulazak u drugu vožnju nije smio biti veći od 1.82 sekunde.

Subotnja pobjednica Petra Vlhova i Švicarka Michelle Gisin imale su identično najbolje vrijeme (54.32). Treće mjesto u prvoj vožnji osvojila je Švicarka Wendy Holdener s 23 stotinke zaostatka, a četvrta je bila Amerikanka Mikaela Shiffrin sa zaostatkom od 37 stotinki.

Druga hrvatska predstavnica 24-godišnja Andrea Komšić završila je prvu vožnju na 50. mjestu sa zaostatkom od 2.81 sekunde za vodećim dvojcem.

Druga vožnja je na rasporedu od 13 sati i 15 minuta.