Zimski

21.11.2020 | 14.31 > 14:36

Počela skijaška sezona: Vlahova uzela Levi, Popović 27.

I skijanje se provodi pod posebnim epidemiološkim mjerama, a prvi slalom sezone uzela je Slovakinja

Slovačka skijašica Petra Vlahova pobjednica je prvog slaloma sezone kojeg su skijašice vozile u subotu u Leviju u Finskom, dok je hrvatska skijašica Leona Popović zauzela 27. mjesto.

Vlahova je do pobjede stigla s vremenom 1:50.11, a drugo mjesto je zauzela Amerikanka Mikaela Shffrin. Shiffrin, koja se na natjecanje vratila nakon deset mjeseci pauze, za njom je zaostala 18 stotinki. Treće mjesto zauzela je Austrijanka Kathrina Liensberger (1:50.68).

Hrvatska skijašica Leona Popović zauzela je 27. mjesto sa 3,72 sekunde zaostatka za pobjednicom. U prvoj vožnji je uz Popović nastupila i Andreja Komšić no kako je zauzela 55. mjesto nije se plasirala u drugu vožnju.

U Leviju nisu nastupile švedske skijašice koje su morale "odraditi" obaveznu karantenu Skijašice u nedjelju voze drugi slalom u Leviju.