Čudo: Sa 16 godina u prvoj utrci nadmašila i Janicu

Alpsko skijanje 10. stu 20208:11 > 8:17
Instagram screenshot

16-godišnja hrvatska skijašica Zrinka Ljutić ostvarila je odličan rezultat u svojoj prvoj FIS veleslalomskoj utrci karijere.

Mlada hrvatska skijašica startala je s brojem 114 i prvu vožnju veleslaloma završila na 33. mjestu, a onda oduševila drugim najboljim vremenom druge vožnje, što joj je donijelo 21. mjesto.

FIS utrke su po snazi odmah iza utrka Svjetskog kupa, a ovim rezultatom osvojila je 51.36 FIS točaka, najviše što je osvojio ijedan naš skijaš ili skijašica u svojoj prvoj FIS utrci.

Početkom 2020. godine Ljutić je postala najboljom skijašicom svijeta, osvojila je čak četiri zlatne medalje na najjačem svjetskom natjecanju za mlade skijaše. 16-godišnjakinja je inače nedodirljiva u slalomu i veleslalomu.

”Na moru se trenira, surfamo, jedrimo na dasci, slobodni stil. Radimo to već dugo i dobri smo u tome, ali to je palo u drugi plan, to je postao samo hobi. Treniramo, imamo odlične uvjete za trening, maknemo se od skijanja i od svega”, izjavila je Zrinka za Dnevnik Nove TV.