Zimski

14.02.2020 | 15.35 > 15:37

Kilde slavio u superveleslalomu i preuzeo vodstvo

Hrvatskih predstavnika nije bilo u utrci superveleslaloma u Saalbachu, pa je Filip Zubčić pao za jedno mjesto, te je na 22. poziciji ukupnog poretka sa 279 bodova.

Norveški skijaš Aleksander Aamodt Kilde (27) slavio je u petak u superveleslalomu za Svjetski kup u austrijskom Saalbachu, te je preuzeo prvo mjesto u ukupnom poretku. To mu je četvrta pobjeda u karijeri, a sve je ostvario u brzim disciplinama.

Drugo mjesto osvojio je Švicarac Mauro Caviezel, koji je zaostao 15 stotinki, dok je na trećem mjestu završio Nijemac Thomas Dressen sa 31 stotinkom zaostatka.

Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde preuzeo je prvo mjesto u ukupnom poretku sa 982 boda. Njegov sunarodnjak Henrik Kristoffersen, koji nije vozio superveleslalom, pao je na drugu poziciju jer je ostao na 903 boda, dok je treći Francuz Alexis Pinturault sa 882 boda.