Thomas Dressen najbrži na spustu u Garmischu

(Photo by Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images)

Nijemac startao prvi i postavio najbrže vrijeme utrke

Njemački skijaš Thomas Dressen ostvario je svoju četvrtu pobjedu u Svjetskom kupu osvojivši prvo mjesto na spustu pred domaćim navijačima u Garmisch Partenkirchenu.

Sa startnim brojem 1 i vremenom 1:39.31 nije se micao s vodeće pozicije sve do kraja utrke. Ovaj 26-godišnjak ujedno je i prvi Nijemac koji je slavio u Garmischu nakon 28 godina. Prije njega, to je pošlo za rukom Markusu Wasmeieru.

Drugoplasirani je Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde koji je za Dressenom zaostao samo 16 stotinki, dok je Francuz Johan Clarey osvojio treće mjesto sa stotinkom zaostatka više od drugoplasiranog. Trenutno vodeći spustaš svijeta Švicarac Beat Feuz osvojio je šesto mjesto s 35 stotinki zaostatka za pobjednikom.

U ukupnom redoslijedu za Veliki kristalni globus vodeći je Norvežanin Henrik Kristoffersen s 841 bodom, na drugo mjesto je zasjeo njegov sunarodnjak Kilde sa 780 bodova, a treći je Francuz Alexis Pinturault s osvojena 722 boda.

Sutra je na rasporedu veleslalom gdje će nove bodove loviti najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić.