Zubčić 19. mjestom do novih bodova u Svjetskom kupu

Getty Images

Zubčiću je ovo treća slalomska utrka zaredom na kojoj je osvojio bodove, a umalo je ponovio i rezultat iz Adelbodena prije dva tjedna te Wengena prije tjedan dana kada je bio 18.

Švicarac Daniel Yule pobjednik je slaloma skijaša za Svjetski kup voženog u nedjelju u austrijskom Kitzbuehelu, dok je najbolji hrvatski predstavnik Filip Zubčić zauzeo 19. mjesto sa 1.72 sekunde zaostatka.

Yule je do treće ovosezonske pobjede u slalomu stigao nakon što je u drugoj vožnji skočio s druge na prvu poziciju pretekavši iznenađujućeg vodećeg nakon polovice natjecanja, 19-godišnjeg Norvežanina Lucasa Braathena. Na kraju je Yule slavio sa 12 stotinki boljim vremenom od drugog Austrijanca Marca Schwarza, odnosno 37 stotinki ispred trećeg Francuza Clementa Noela.

Braathen je na kraju utrku završio na diobi četvrtog mjesta sa sunarodnjakom Henrikom Kristoffersenom, obojica su imali 49 stotinki slabije vrijeme od Yulea. Za Braathena je i četvrto mjesto novi najbolji rezultat u karijeri, dosada je to bilo šesto mjesto iz Zagreba otprije 20 dana.

Zubčiću je ovo treća slalomska utrka zaredom na kojoj je osvojio bodove, a umalo je ponovio i rezultat iz Adelbodena prije dva tjedna te Wengena prije tjedan dana kada je bio 18. S ovih 12 bodova Zubčić je postao i najbolje rangirani hrvatski slalomaš, sada je 31. sa 43 boda, Istok Rodeš je 34. sa 36 bodova, Elias Kolega 39. sa 28, a Matej Vidović 50. sa 11 bodova.

Drugi hrvatski predstavnik u drugoj vožnji Kitzbuehela Elias Kolega napravio je veliku pogrešku u gornjem dijelu staze te iako je potom stigao do cilja ostao je bez bodova zbog prevelikog zaostatka.

U prvoj vožnji nastupili su i Rodeš, Vidović te Samuel Kolega. Rodeš nije završio utrku, a Kolega i Vidović su sa 57. i 60. mjestom ostali daleko od nastupa u drugoj.

U redoslijedu slalomaša vodi Kristoffersen sa 452 boda, drugi Yule ima 435, a treći Noel 400. Kristoffersen je preuzeo vodstvo i u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa sa 741 bodom, drugi Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde ima 700, a treći Austrijanac Matthias Mayer 692.