Zubčiću novi bodovi, Noel ponovno slavio u Wengenu

Getty Images

Francuski skijaš Clement Noel osvojio je drugu godinu zaredom klasični slalom u švicarskom Wengenu

Francuski skijaš Clement Noel osvojio je drugu godinu zaredom klasični slalom u švicarskom Wengenu, gdje je u dvije vožnje bio za 40 stotinki brži od drugoplasiranog Norvežanina Henrika Kristoffersena, dok je najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić završio utrku na 18. mjestu.

Na pobjedničko postolje se probio i Rus Andrej Horošilov, koji je do trećeg mjesta stigao sa devete pozicije u prvoj vožnji te je za pobjednikom zaostao za 83 stotinke.

Četvrto mjesto osvojio je Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag sa zaostatkom od 85 stotinki, a peto mjesto su podijelila dvojica domaćih reprezentativaca Daniel Yule i Ramon Zenhaeusern zaostavši za pobjednikom 90 stotinki.

Noelu je ovo druga ovosezonska pobjeda, u kojoj je osvojio i sljemensku kristalnu krunu, a ukupno peta u karijeri.

Henrik Kristoffersen je sa 402 boda zadržao vodeće mjesto među slalomašima, a na drugo mjesto se sa 340 bodova probio Noel. Filip Zubčić je sa 41 bodom na 30. mjestu.

Kristoffersen je sa 691 bodom ponovno zasjeo na čelo ukupnog redoslijeda za Veliki kristalni globus, a drugi je Francuz Alexis Pinturault (613), koji je u nedjelju ostao bez bodova nakon pogreške u drugoj vožnji. Filip Zubčić je na 25. mjestu sa 185 bodova.

Skijaši će se za bodove u Svjetskom kupu sljedećeg vikenda boriti u austrijskom Kitzbuehelu, gdje je u petak (11.30 sati) na rasporedu supervelelslalom, u subotu (11.30) spust, a u nedjelju još jedan slalomski klasik (prva vožnja 10.30, druga vožnja 13.30 sati).