Vlhova nova sljemenska Kraljica, Shiffrin druga

Francis Bompard/Agence Zoom/Getty Images

Schiffrin je zauzela drugo mjesto i okitila se srebrom, dok se na trećem mjestu na postolju našla Austrijanka Katharina Liensberger

Slovačka skijašica Petra Vlhova pobijedila je na sljemenskoj utrci Snježna kraljica i tako prekinula dominaciju Mikaele Schiffrin, koja je u posljednjih pet utrka četiri puta bila na najvišem postolju.

Shiffrin je zauzela drugo mjesto i okitila se srebrom (+1,31), dok se na trećem mjestu na postolju našla Austrijanka Katharina Liensberger (+3,49).

Vlhova je postala druga Slovakinja koja je osvojila Snježnu kraljicu, nakon što je 2017. to ostvarila Veronika Velez-Zuzulova.

Hrvatskoj skijašici 22-godišnjoj Leoni Popović nastup u drugoj vožnji slaloma izmaknuo je za samo devet stotinki. Ona je visokim startnim brojem 71 ciljem prošla kao 31. sa 4.06 sekundi zaostatka za Vlhovom, koja je bila najbolja i u prvoj vožnji. No, Popović je imala samo devet stotinki zaostatka za 30. Austrijankom Michaelom Dygruber.

Popović je prije šest dana u austrijskom Lienzu stigla do prvih slalomskih bodova u karijeri zauzevši 26. mjesto, a dobru je formu potvrdila i na Crvenom spustu, no djelići sekunde ovoga puta nisu bili na njezinoj strani. Druga hrvatska predstavnica Ida Štimac nije završila prvu vožnju.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Mikaela Shiffrin sa 826 bodova, a slijedi ju Petra Vlhova sa 513 bodova. U poretku slaloma također vodi Shiffrin, koja ima 380 bodova, a na drugom mjestu je Vlhova sa 260.

U nedjelju je na Sljemenu slalom skijaša za Svjetski kup (prva vožnja u 14.15 sati, druga vožnja u 17.40 sati).