Tri Hrvata u drugoj vožnji slaloma u Leviju

Odličan slalom u finskom Leviju, gdje su Kolega, Rodeš i Zubčić osigurali drugu vožnju

Hrvatski skijaški reprezentativci Elias Kolega, Istok Rodeš i Filip Zubčić plasirali su se u drugu vožnju prvog slaloma u novoj sezoni Svjetskog kupa u alpskom skijanju koji se održava u finskom Leviju, a najbrži u prvoj vožnji bio je Francuz Clement Noel.

Noel je prvu stazu u Leviju prošao za 54.55 sekundi, a najbliži pratitelji su mu Britanac Dave Ryding (54.94) i Švicarac Ramon Zenhaeusern (55.21).

Elias Kolega je sa startnim brojem 23 imao deseto vrijeme prve vožnje (55.88), a za vodećim Noelom je zaostao 1.33 sekundu. Tek nešto sporiji bio je Istok Rodeš (55.99) koji je startao kao 19.

Među 30 najboljih ugurao se i Filip Zubčić sa startnim brojem 70, koji je ostvario 29. vrijeme prve vožnje (56.80).

Matej Vidović je sa zaostatkom 2.52 sekunde osvojio 37. mjesto, a Samuel Kolega nije stigao do drugog prolaznog vremena.

Druga vožnja je na rasporedu od 13 sati i 15 minuta.