SP: Jelkić i Ivić sedmi, Tot osma

Vodeni sportovi 23. kol 201919:34 > 19:36
Cameron Spencer/Getty Images

Trećeg dana Svjetskog prvenstva u kajaku i kanuu na mirnim vodama u mađarskom Szegedu hrvatska posada Marko Jelkić i Petar Ivić osvojila je 7. mjesto u A finalu utrke kanua dvokleka na 200 metara, dok je zlato pripalo Španjolcima Albertu Pedreru i Pablu Grani.

Nakon lošeg starta Vanesa Tot je završila na 8. mjestu u A finalu utrke kanua jednokleka na 500 metara. Naslov je osvojila Bjeloruskinja Alena Nazdrova.

Antun Novaković osvojio je 2. mjesto u B finalu utrke kajaka jednosjeda na 500 metara.

Trojica hrvatskih predstavnika nastupila su i u današnjim polufinalnim utrkama – Antun Novaković, Vanesa Tot i Marko Lipovac. No, nitko nije uspio izboriti A finale. U kanuu jednokleku na 200 metara prva tri mjesta vodila su u borbu za medalje, a Vanesa Tot je bila sedma.

U polufinalu kajaka jednosjeda na 200 metara Marko Lipovac je bio sedmi, a po dvojica najboljih iz svake polufinale skupine ušla su u A finale.

I Antun Novaković je bio daleko od plasmana u A finale kajaka jednosjeda na 1.000 metara, završio je na osmom mjestu u svojoj polufinalnoj skupini.