SP u jedrenju po ORC: Talijani dominantni u Šibeniku

Vodeni sportovi 11. lip 201911:26 > 11:29
ŠibenikIN

Podjelom priznanja i odličja u D Marini u Mandalini i službeno je završeno je Svjetsko prvenstvo u jedrenju po ORC-u.

Najviše uspjeha imali su Talijani čije posade su slavile u ORC Klasi A i Klasi B, i to posade brodova XIO i SELENA dok su ORC Klasi C slavili Estonci s posadom broda SUGAR 3.

Šibenski akvatorij bio je idealan natjecateljski teren za brojna svjetska imena među kojima su sudjelovali i nekadašnji hrvatski reprezentativci Mate Arapov, skiper broda Nube, i Karlo Kuret, vlasnik i skiper broda One.

“Čestitam svim pobjednicima na izvrsnom jedrenju, ali svima koji su pokazali na regatnim poljima svoje veliko znanje I vještinu. Hvala svima na fair ponašanju. Posebno čestitam organizatorima iz JK Vala, sponzorima, regatnom odboru, mjeriteljima, članovima žirija i svim volonterima na njihovom izuzetnom trudu I entuzijazmu čime su stvorili fantastičan ugođaj svima u Šibeniku zbog čega ćemo ovo prvenstvo posebno pamtiti. Postavili ste nove standarde I novom domaćinu neće biti lako nadmašiti Šibenik”, kazao je na zatvranju Bruno Finzi, predsjednik ORC-a.

Arhus 2018

Ovo veliko sportsko događanje omogućili su Jedriličarski klub Val i D-Marin uz podršku Grada Šibenika, a Šibenik je tijekom trajanja Svjetskog prvenstva ugostio više od 1.000 jedriličara okupljenih u 110 posada.

REZULTATI

ORC A
1. XIO (Italija, Marco Serafini) 7 kaznenih bodova
2. Altair 3 (Italija, Sandro Paniccia) 19 kaznenih bodova, 3. Air is blue (Italija, Roberto Monti) 24 kaznena boda