Svi na Savu: Tamo igraju vaterpolo divovi

Vodeni sportovi 8. svi 201914:34 > 14:42
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Prva finalan utakmica Mladosti i Juga na rasporedu je 8. svibnja u 18 sati

Vaterpolisti Mladosti i Juga, najveći rivali hrvatskog vaterpola, borit će se za titulu prvaka Hrvatske. Prva finalna utakmica igra se u srijedu, 8. svibnja, u 18 sati na bazenu Mladosti. Posljednji susret ove dvije momčadio u finalu Regionalne lige završio je pobjedom Žabaca te ljubitelji vaterpola mogu očekivati izjednačen dvoboj dva najtrofejnija hrvatska kluba.

Mladost nakon dugog niza godina posta, velike financijske krize još jednom je pokazala što znači imati iza sebe temelje i dugu povijest. Jedanest godina bez naslova prvaka, osam bez bilo kojeg trofeja. sve do ovogodišnje Regionalne lige. Jug koji je stalni član završnice Lige prvaka (zadnjiš šest sezona, tri finala i jedan naslov) imat će napokon u finalu velikog suparnika. Hrvatsko prvenstvo igra se od osamostaljenja 1991., a od tada je Jug titulu prvaka osvojio 14, Mladost 10 puta. Dvoboj je to i dva europska diva. Mladost je 7 puta bila prvak Europe, Jug 4. Dubrovčani su i aktualni prvaci, a naslov brane protiv motiviranih Žabaca koji nakon Regionalne lige imaju priliku i za drugu titulu ove sezone.

Finale Hrvatskog prvenstva igra se na tri pobjede u pet utakmica. Nakon prve utakmice domaćinstvo se seli u Dubrovnik gdje se igra 11. svibnja, a treća utakmica ponovno je u Zagrebu 19. svibnja.