Ništa od bronce, naši poraženi od Talijana

VSS/Ivica Veselinov

Na SP-u u Kuvajtu, hrvatska vaterpolska reprezentacija do 20 godina zauzela je četvrto mjesto nakon poraza od Talijana

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija do 20 godina starosti zauzela je četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kuvajtu nakon što je u susretu za brončano odličje izgubila od Italije sa 6-9 (1-1, 2-2, 1-3, 2-3).

Niti jedna reprezentacija nije imala prednost veću od jednog pogotka sve do pred kraj treće četvrtine kada se Italija odvojila na 6-4. U posljednjih osam minuta Hrvatska je dva puta stizala na gol zaostatka (6-5 i 7-6), imala je i prilike za poravnanje, no nije ih iskoristila te je Italija na kraju “pobjegla” na velikih tri razlike.

Jerko Penava bio je jedini dvostruki strijelac za Hrvatsku, po jedan gol dodali su Kreković, Vrdoljak, Bajić i Solje, dok je Italiju predvodio Mezzarobba s tri gola.