Damir Martin hitno operiran, upitan nastup u Tokiju

Hrvatski veslač Damir Martin hitno je operirao kuk u četvrtak nakon nesnosnih bolova.

Damir Martin

Mark Runnacles/Getty Images

Oporavak nakon operacije procjenjuje se na pet do šest mjeseci. Martin procjenjuje da će mu biti dovoljno i manje. Sljedećih mjeseci ga čeka utrka s vremenom, budući da se bliže Olimpijske igre.

"Nema predaje, računam da ću stići na vrijeme i spreman doći u Tokio. Htio sam izbjeći operaciju, trpio sam, ali kuk mi je stvarao problem i izvan sporta, nije bilo smisla odgađati i gubiti vrijeme", poručio je najbolji hrvatski skifist.

Mi naravno želimo našem sjajnom olimpijcu, srebrnom iz Rija, brz oporavak i napad na zlato u Tokiju.

Srebrni iz Rija osigurao nastup na OI u Tokiju!

Hrvatski veslač Damir Martin osvojio je drugo mjesto u B finalu samaca na Svjetskom prvenstvu u austrijskom Linz-Ottensheimu i na taj način izborio nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju sljedeće godine.

Martin treći na Svjetskom kupu u Rotterdamu

Hrvatski veslač Damir Martin u nedjelju je osvojio treće mjesto (7:30.940) u finalu samaca na Svjetskom kupu u Rotterdamu, a slavio je Danac Sverri Nielsen (7:24.510), dok je Norvežanin Kjetil Borch (7:24.930) bio drugi.

Martin u finalu samaca, braća Sinković odustali

Hrvatski veslač Damir Martin plasirao se u finale samaca na posljednjoj ovogodišnjoj regati Svjetskog kupa u Rotterdamu, on je u svojoj polufinalnoj skupini zauzeo drugo mjesto, dok su braća Valent i Martin Sinković odustali od nastupa u polufinalu zbog bolesti Martina Sinkovića.

EP veslanje: Radonić i Martin u finalu

Luka Radonić se preko repasaža plasirao u polufinale u kojem je u subotu ostvario plasman u finale lakog samca.