Vaterpolo

25.07.2019 | 11.01

Španjolci srušili hrvatski san o obrani zlata!

San o obrani zlata hrvatskih vaterpolista srušen je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Južnoj Koreji gdje su bolji bili Španjolci 6:5.

Maro Joković

Laurence Griffiths/Getty Images

Hrvatska neće obraniti naslov na Svjetskog prvenstvu nakon što smo u polufinalu izgubili od Španjolaca 5:6. Tako ni u trećem pokušaju na SP-u nismo uspjeli pobijediti furiju koja nam ostaje tako 'crna mačka'.

Bila je to loša predstava Tucakovih izabranika koji su utakmicu otvorili su 0:2, da bi tek Joković smanjio u završnici prve četvrtine na 1:2.

I druga četvrtina nije donijela ništa bolju Hrvatsku, imali smo velikih problema s realizacijom igrača više, a Španjolci s nova dva gola odlaze na plus tri (4:1). U trećoj četvrtini nismo zabili nijedan gol, što je furija iskoristila za pokazalo nenadoknadivih plus četiri (6:2).

Probudili smo se tek u posljednjoj četvrtini, kada smo zabili tri gola, no bilo je prekasno, te smo ostali bez finala.

Propustili smo tako osigurati i vizu za Olimpijske igre, koju ćemo morati tražiti drugdje, a u Južnoj Koreji čeka nas još utakmica za treće mjesto gdje igramo protiv poraženog iz dvoboja Mađarske i Italije.

Mallarach je bio najbolji kod Španjolaca s dva gola, Perrone, Tahull, Munarriz i Granados zabili su po jedan. Joković je s tri gola predvodio Hrvatsku, Garcia i Fatović dodali su po jedan.