Nevrijeme prekinulo vaterpolo utakmicu Svjetske lige!

Vaterpolo 18. lip 201923:27 > 23:29
Adam Pretty/Getty Images

U susretu 1. kola skupine B Super finala Svjetske lige u Beogradu, u kojoj igra i Hrvatska, Srbija je svladala Australiju sa 12-8 (4-5, 3-0, 4-3, 1-0).

Susret je obilježio jednosatni prekid krajem prve četvrtine zbog grmljavinskog nevremena na otvorenom bazenu Tašmajdan.

Prije prekida Australija je bila u prednosti, bolje je otvorila susret i vodila sa 3-0, a u trenutku kada vremenski uvjeti nisu dopustili daljnje igranje bilo je 5-4. U nastavku dvoboja Srbija je zaigrala mnogo bolje u obrani i nizom od tri gola preuzela kontrolu utakmice.

U prvoj utakmici u skupini Hrvatske je uvjerljivo pobijedila Kazahstan s 20-4 (5-2, 6-0, 3-0, 6-2).

U 2. kolu u srijedu Hrvatska će igrati protiv Srbije od 21 sat.

Veliko iznenađenje dogodilo se u skupi ni A u kojoj je Kanada svladala Mađarsku s 10-9, dok je u drugom susretu dana u toj skupini Španjolska bila bolja od Japana s 18-10.

Plasman u četvrtfinale izborit će sve reprezentacije, a konačni će pobjednik izboriti nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.