Zvezda šokirala: Nema progona, napadačima oprost!?

Vaterpolo 10. tra 201920:03 > 20:09
Adam PrettyGetty Images

Napadači na vaterpoliste Crvene zvezde u incidentu koji se dogodio prije dva mjeseca u Splitu neće biti kazneno gonjeni!

Vijest je to koju je u javnost plasirala Slobodna Dalmacija, čiji izvori su dojavili kako je iz vrha beogradskog vaterpolskog kluba upućen poziv na županijski sud u Splitu. U tom razgovoru tajnik C. Zvezde priopćio je kako tri napadnuta igrača neće moći dolaziti na saslušanja te da opraštaju svojim napadačima.

Iako službeni dopis o takvom stavu još nije dostavljen splitskom sudu, u razgovoru s novinarom Slobodne Igor Milojević, tajnik Zvezde, potvrdio je što smo upravo prenijeli:

– Mi se bavimo sportom i uopće ne želimo stvarati nikakvu zlu krv, prošlo je tako kako je prošlo, srećom nije bilo ozbiljnijih posljedica. Ostala je ta gorka mrlja poniženja koje je doživio Kralj, ali mi smo stavili točku na ‘i’ i odlučili smo da se nastavimo boriti na sportskom terenu i da se tamo dokazujemo.

Isto tako, odlučni smo da ne dopustimo da se takvo poniženje dogodi bilo kojem hrvatskom sportašu kojemu mi budemo domaćini. A s tim što je bilo neka se bave drugi, obitelji tih mladića i društvo, a ne mi – zapisala je Slobodna dalmacija.

Do spomenutog napada došlo je prije dva mjeseca prije utakmice regionalne vaterpolske lige između jadrana i C. Zvezde. Nekolicina igrača gostujućeg sastava prošetala je gradom, primijećeni su i napadnuti. Jedan od njih završio je gol u moru, spašavajući živu glavu.