Igrači Zvezde napadnuti u Splitu, utakmica otkazana

Vaterpolo 9. velj 201920:08 > 20:12
VSS/Ivica Veselinov

Nakon svega reagirali su i iz VSS-a te najavili kako će zatražiti pojačane mjere sigurnosti za gostovanja srpskih klubova i reprezentacije u Hrvatskoj

Vaterpolisti Crvene zvezde napadnuti su u Splitu, a jedan od igrača je spas od napadača potražio skokom u more.

Riječ je o vaterpolistima Zvezde Milošu Maksimoviću i Aleksandru Kralju, koji je završio u moru.

Jedan od napadnutih igrača se u bijegu od napadača bacio u more, a reagirala je polcija koja traga za petero ljudi, koji su bili akteri incidenta.

Vaterpolisti Crvene zvezde su u subotu od 20,30 trebali igrati protiv splitskog Mornara u okviru Triglav lige, ali je utakmica otkazana. Novi termnin odigravanja bit će naknadno objavljen.

Nakon svega je reagirali su dužnosnici Vaterpolskog saveza Srbije (VSS).

– Tražit ćemo povećane mjere sigurnosti. Da pretpostavimo da će sve biti dobro, nismo sigurni… – rekao je direktor VSS-a Đorđe Đorđević na tiskovnoj konferenciji.

Predsjednik VSS-a i VK Crvena zvezda Viktor Jelenić ukazao je da nije bilo riječ o sukobu navijačkih skupina, već da su napanuti igrači jednog kluba.

– Zvezdini vaterpolisti nisu bili u obilježjima kluba. Konobar je prepoznao grb ispod jakne, na kojoj nije bilo obilježja Crvene zvezde. Uslijedio je neugodni razgovor sa konobarom, poslije čega su igrači htjeli preći u drugi kafić – rekao je novinarima Viktor Jelenić.

On je naveo kako su vaterpoiste potom fizički napali navijači, a da su golmana Aleksandra Kralja, koji je bježeći od napadača bio primoran skočiti u more, od težih ozljeda spasli dobronamjerni Splićani.

– Igrači su, nisu navijači… Katastrofa – rekao je Jelenić.

Direktor VSS-a Đorđević je istaknuo dobru suradnju dva vaterpolska saveza, te podsjetio da reprezentacija Srbije igra protiv Hrvatske u Sisku 12. ožujka, a mjesec dana kasnije je završni turnir Jadranske lige u Zagrebu. On je, unatoč dobroj suradnji dvaju saveza, naglasio kako današnji incident dovodi u pitanje sudjelovanje srpskih klubova u Hrvatskoj.

– Ove godine se igra neslužbeno svjetsko prvenstvo za mlade u Dubrovniku, srpski klubovi su se prijavili i sada je pitanje hoće li će igrati – poručio je direktor VSS-a.