Splićani uhvatili prvu pobjedu u Ligi prvaka

Vaterpolo 4. pro 201822:27 > 22:28
Ryan Pierse, Getty Images

Vaterpolisti splitskog Jadrana u 4. kolu B skupine vaterpolske Lige prvaka ostvarili su svoju prvu ovosezonsku pobjedu svladavši na poljudskom bazenu njemački Hannover sa 15-10 (2-3, 2-3, 8-2, 3-2).

Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Splićani su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, a posebno u trećoj četvrtini u kojoj je momčad pod vodstvom Ivana Asića postigla čak osam pogodaka. Jadranaši su nakon dvije četvrtine zaostajali dva pogotka za gostima, ali su u drugom poluvremenu postigli čak 11, a primili samo četiri gola.

Ante Visković sa pet i Boris Popović s četiri pogotka predvodili su strijelce Jadrana, dok su po dva gola postigli Aljoša Kunac i Marin Delić. Najbolji strijelac njemačke momčadi bio je Alex Giorgetti sa tri pogotka.

U srijedu će u akciji biti i preostala dva hrvatska predstavnika. Jug CO na bazenu u Gružu dočekuje talijanski Sports Management, a zagrebačka Mladost gostuje kod aktualnog europskog prvaka, grčkog Olympiacosa. Utakmica u Pireju započinje u 19 sati, a u Dubrovniku u 20.30 sati.