UPRAVO NA SK Hrvat na Australca, sin na oca!

Vaterpolo 14. ruj 201814:25 > 14:27
Bryn Lennon/Getty Images

Vaterpolisti Hrvatske igrat će u četvrtfinalu Svjetskog vaterpolskog kupa protiv selekcije Australije danas u 17.30 sati, a ta utakmica bit će zanimljiva i zbog jedne neobičnosti. Susret pogledajte na Sportklubu 1!

Naime, u njoj će Loren Fatović igrati protiv momčadi čiji je izbornik njegov otac. Elvis u toj ulozi nikada nije pobijedio protiv sina. Jedan je od najboljih vaterpolista koje je Hrvatska imala u svojoj povijesti, u bogatoj karijeri nastupao je za Jug i Mladost. Dvaput je bio član postavke Juga koja je osvojala Ligu prvaka, a za reprezentaciju je odigrao 128 utakmica i osvojio srebro na EP 2003.

Karijeru je završio 2007., a otada je bio trener, najprije u Jugu, a 2013. je postao izbornikom australske reprezentacije. Od tada se Australija pet puta suprotstavila Hrvatskoj u bazenu i svih pet puta izgubila. Posljednji put ljetos u sklopu Svjetske lige (10:8).

Odabranici izbornika Ivice Tucka, koji su jučer u posljednjem kolu B skupine Svjetske vaterpolske lige igrali sa Srbijom 10:10 i iako imaju najbolju gol razliku, nisu osvojili prvo mjesto u skupini jer im se pobjeda protiv najslabije momčadi skupine Južne Afrike briše.

Kako je Srbija pobijedila SAD sa 14:8, a Hrvatska sa 15:10, Srbija je osvojila prvo mjesto u skupini i oni će večeras u 19.00 sati igrati protiv posljednjeplasirane reprezentacije iz skupine A Japana, a Hrvatska u 17.30 protiv Australije.

Iako je Australija svakako teži protivnik od Japana, plasman u polufinale odabranika Ivice Tucka ne bi trebao biti upitan.

U slučaju pobjede nad Australijom naši će vaterpolisti u subotu u polufinalu igrati s pobjednikom iz susreta Njemačka – Južna Afrika u kojoj su Nijemci veliki favoriti, dok Srbiju nakon Japana čeka pobjednik susreta Mađarska – SAD.

Iako u sportu nikada nije zahvalno prognozirati, dobri poznavatelji vaterpola vjeruju da će se u nedjelju u finalu Svjetske lige u Berlinu ponovno sastati Hrvatska i Srbija. (sk, h)