Srbija europski prvak nakon drame peteraca

Vaterpolo 28. srp 201822:54 > 22:56
Photo by Adam Pretty/Getty Images)

Srbija je europski prvak u vaterpolu nakon što su u finalu prvenstva svladali domaćina Španjolsku ukupnim rezultatom 12:10.

Srbija je u finalni okršaj protiv domaćina ušla kao izraziti favorit, najvećeg konkurenta za zlato, Hrvatsku porazili su u polufinalu. Međutim, Španjolska se pokazala kao izuzetno čvrst protivnik.

To je bilo jasno već nakon prve četvrtine, jedini pogodak u tom dijelu postigli su Španjolci preko Mallaracha. U drugoj dionici momčadi su se raspucale, pala su po tri gola s obje strane. Srbija je napokon uspjela izjednačiti u trećoj dionici, da bi u posljednjoj ponovno na scenu stupile sjajne obrane s obje strane. Srbija je golom Jakšića povela 7:6, da bi vrlo brzo domaći poravnali golom Mallaracha s pet metara. U završne četiri i pol minute nije bilo golova pa je europskog prvaka odlučila lutrija peteraca.

Srbija je poentirala kod svih pet pokušaja, pobjednički gol zabio je Miloš Čuk, a tragičar kod domaćina postao je Fernandez koji je promašio jedini peterac.