Prazni se bazen u Barceloni, traje potraga za Mađarima!

Adam Pretty/Getty Images

Šokantan rezultat vidjeli smo u utakmici Italije i Mađarske u sklopu 2. kola Europskog vaterpolskog prvenstva!

Brončana reprezentacija s prošlog Europskog prvenstva (2016.) i aktualni viceprvak svijeta (iza Barakuda) uništena je od talijanske reprezentacije! Već nakon prve četvrtine bilo je 5:0 za Azzure, a od tog početnog šoka Mađari se nisu uspjeli oporavati, dapače, do kraja je prednost još pogoršana i zaustavljena je na konačnih 12:5 za Italiju!

Naši sjeverni susjedi u posljednjem kolu sa Nijemcima će se izravno boriti za drugo mjesto u skupini.

Srbija je u 2. kolu uz malo muke pobijedila Rusiju s 11:9 i praktički osigurala prvo mjesto u skupini D i izravan plasman u četvrtfinale.

Aktualni prvaci Europe su diktirali tempo, ali je Rusija znalački koristila svaki pad u igri protivnika. Srbija je povela s 2:0, Zbornaja je izjednačila na 3:3, a serijom 4:0 Savićeva ekipa je u 19. minuti imala maksimalna četiri gola viška – 9:5. Rusija se uspjela vratiti na 9:7, no to je bilo sve.