Barakude krenule lagano na početku EP-a

Vaterpolo 16. srp 201820:08 > 20:09
VSS/Ivica Veselinov

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u susretu 1. kola skupine C na Europskom prvenstvu u Barceloni svladala je Nizozemsku sa 15:8 (4-2, 3-1, 4-1, 4-4).

Nakon samo četiri i pol minute igre već je bilo 4-0 za Hrvatsku, a prednost je rasla sve do sredine treće četvrtine kada je bilo 10-3. U posljednjih osam minuta pao je intenzitet igre u obrani pa je Nizozemska u tom razdoblju igre uspjela postići jednak broj golova kao i prve 24 minute.

Ante Vukičević je s četiri gola bio najefikasniji u hrvatskoj reprezentaciji, Josip Vrlić i Maro Joković dodali su po tri, Loren Fatović dva, a Luka Lončar, Anđelo Šetka i Javier Garcia po jedan pogodak. U sastavu Nizozemske je Robin Lindhout postigao tri gola, dok je još pet igrača postiglo po jedan.

U 2. kolu Hrvatska će u srijedu od 11 sati igrati protiv Turske. (Hina)