Počinje sezona LP u vaterpolu, Jug lovi novi naslov

Vaterpolo 24. lis 201715:43 > 15:57
Al Bello/Getty Images

Vaterpolisti Juga u europsku sezonu kreću ogledom kod moskovskog Dinama. To je jedna od momčadi koja je ušla u najelitnije kontinentalno društvo nakon proširenja Lige prvaka s 12 na 16 klubova.

Al Bello/Getty Images

Osim Rusa, dodatna su tri mjesta s pozivnicom krovne organizacije vodenih sportova (LEN) ustupljena njemačkom Hannoveru, nizozemskom Alphenu i rumunjskoj Steaui.

Dubrovčani su put Moskve krenuli s jasnom željom za prvim bodovima u skupini iz koje će najbolje četiri momčadi izboriti nastup na Final 8 turniru koji će se na proljeće održati u talijanskoj Genovi. Jugaši su inače, u jačoj skupini u kojoj će biti važno osvajati svaki bod s gostovanja, pa se u ruskoj prijestolnici pobjeda nameće kao imperativ.

Al Bello/Getty Images

Sastav u odnosu na prošlu sezonu u kojoj je Jug osvojio dva domaća i jedan regionalni trofej te igrao finale Lige prvaka protiv branitelja naslova, mađarskog Szolnokija, dosta je izmjenjen. Klub su napustila dva ponajbolja igrača koja su kapicu s Gruža zamijenila onom na San Sebastianu u Barceloni. U Kataloniju su se tako vratili Felipe Perrone i Riječanin Josip Vrlić. Paulo Obradović je pojačao reodve grčkog Olympiacosa, a Pavo Marković se zbog privatnih razloga karijeru odlučio nastaviti u zagrebačkoj Mladosti. U klubu više nisu niti rezervni vratar Toni Popadić koji je otišao u španjolski Mediterrani, odnosno Jacob Merčep. Svjetski juniorski prvak iz Podgorice prošlog ljeta otišao je na studij u SAD.

U rubrici dolazaka samo su tri imena. U svojevrsnoj trampi s Barcelonetom ustupljeni su Dubrovčanima hrvatski centar Luka Lozina te prvi srpski reprezentativac u Jugu, Viktor Rašović. Također, novi stanovnik Dubrovnika je Vincenzo Renzuto Iodice, prošlosezonski igrač napuljskog Posillipa koji bi trebao uskočiti u Perroneove cipele na lijevoj strani bazena. Istovremeno, Rašović bi trebao zamijeniti Obradovićevu polivalentnost, ali to neče biti nimalo jednostavan zadatak…

Al Bello/Getty Images

S obzirom na sve promjene, ali i na viđeno u prve dvije utakmice Regionalne lige protiv dva Jadrana (hercegnovskog i splitskog), Jug ima realne šanse za plasman na Final 8, iako mu protivnici iz grupe poput Barcelonete, OSC-a, Brescije i Olympiakosa neće biti lagani. Što se prvog protivnika, moskovskog Dinama tiče, u njemu igraju tri – što sadašnja, što nekadašnja srpska reprezentativca. Duško Pijetlović, Gavril Subotić i Nikola Rađen, povratnik nakon dvogodišnje suspenzije bit će glavna prijetnja momčadi Vjekoslava Kobešćaka.

Idealna postava Jug CO

Vratar: Bijać