SP U20: Minimalna pobjeda Hrvatske

Vaterpolo 6. kol 201710:43 > 10:43
VSS/Ivica Veselinov

Juniorska vaterpolo reprezentacija Hrvatske savladala je reprezentaciju Španjolske sa 6:5 u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Beogradu.

Izabranici Nikice Gulina bili su uvjerljivo bolji tijekom prve dvije četvrtine, tijekom koje su i napravili veliku razliku – 5:2. Dok je za Španjolce pogađao samo Bustos, Hrvati su imali znatno više raspoloženih igrača, pa su se čak njih petorica upisali među strijelce.

U nastavku su španjolski vaterpolisti ozbiljnije pritisnuli Hrvatsku, pa su sa dva gola Granadosa zaprijetili Hrvatima. Ipak, dobra obrana Gulinovih pulena u posljednjoj četvrtini spriječila je preokret Španjolaca.

Hrvatska reprezentacija je sa dvije pobjede vodeća u B grupi, dok je Španjolska druga, sa pobjedom i porazom.