Bravo Barakudee! Hrvatska je prvak svijeta u vaterpolu

Vaterpolo 29. srp 201718:33 > 18:40
(Photo by Francesco Richieri/EB via Getty Images)

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Mađarsku u finalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti rezultatom 8:6.

Hrvatska je prvak svijeta u vaterpolu nakon velike pobjede protiv domaćina Mađarske u hramu vaterpola u Budimpešti.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu i povela u prve dvije minute sa 2:0. U nastavku Bijač je dva puta sjajno reagirao na pokušaje Varge i Zalankija, a onda su to Barakude kaznile s još dva pogotka. Na kraju prve četvrtine bilo je nestvarnih 4:0 za Hrvatsku.

U drugoj četvrtini druga priča. Hrvatska nije uspjela zabiti niti jedan gol, Mađari su počeli igrati puno bolje obranu, a uspjeli su domaćini zabiti dva gola za 4:2 na poluvremenu.

U trećoj četvrtini Mađari zabijaju brza dva gola za 4:4, ali Barakude tu nisu potonule. U dvije minute Javi Garcia je dva puta, uz pomoć bloka, postigao dva gola i ponovno je bilo plus dva za Hrvatsku (6:4). Pokušao je Varga na kraju četvrtine, ali sjajni Bijač brani.

U četvrtoj četvrtini igralo se bez golova sve do sjajnog pogotka Sandra Sukna. Niti uvijek provokativni golman Mađarske Nagy ništa nije mogao na “projektile” Hrvata. Ipak, domaćini su u nastavku iskoristili dva igrača više i ponovno vratili utakmicu u neizvjesne vode (7:6). Ipak, ponovno kapetan igra kapetanski, sjajni Sandro Sukno vraća Barakudama dva gola prednosti. Hrvatska je nakon toga mirno privela utakmicu kraju i POSTALA SVJETSKI PRVAK.

Veliki uspjeh Hrvatske, Barakude su drugi puta u povijesti postale Svjetski prvak, 10 godina nakon Melbournea.