LP vaterpolista: Jug CO uvjerljiv u Beogradu

Vaterpolo 18. sij 201719:59 > 20:05
Alexandre Dimou/Icon Sport via Getty Images

Vaterpolisti dubrovačkog Juga svladali su na gostovanju u Beogradu domaći Partizan s 16-9 (6-1, 4-2, 2-4, 4-2) u dvoboju 4. kola skupine B vaterpolske Lige prvaka.

Aktualni europski prvaci svoju su snagu pokazali već u prvoj četvrtini u kojoj su s čak 6-1 nadigrali domaću momčad. Loren Fatović je postigao tri, a Felipe Perrone dva od šest pogadaka Dubrovčana u prvom dijelu utakmice. Hrvatski prvak je svoju prednost do poluvremena povećao na sedam pogodaka viška (10-3).

Partizan je u trećoj četvrtini smanjio zaostatak na pet pogodaka, iskoristivši malo opuštanje u momčadi Vjeke Kobešćaka. No, ‘jugaši’ su u posljednjoj dionici ponovno podigli tu prednost do konačnih 16-9.

Fatović i Perrone završili su dvoboj sa po četiri pogotka. Lončar, Vrlić i Obradović postigli su po dva gola, a Joković i Ivanković po jedan za pobjednike. Najbolji strijelac Partizana sa pet pogodaka bio je Nikola Jakšić.

Jug CO se pobjedom probio na drugo mjesto sa sedam bodova, dva manje od vodećeg Pro Recca koji ima utakmicu manje i maksimalan učinak u prva tri kola. Partizan je na začelju sa samo jednim bodom iz četiri nastupa.