Jug i Mladost u finalu Kupa

Vaterpolo 17. pro 201621:07 > 21:08
Phil Walter, Getty Images

Danas su odigrane obje muške polufinalne utakmice, kao i žensko finale Kupa Hrvatske na bazenima VK Marsonije u Slavonskom Brodu.

U finalnoj utakmici Kupa Hrvatske za seniorke VK Suzuki Bura u teškoj i napetoj utakmici pobijedile su ekipu ZVK Mladosti rezultatom 9:7 (1:3; 5:1; 1:3; 0:2).

Nakon prve četvrtine Splićanke su povele s 2 gola razlike, no Zagrepčanke su se u drugoj četvrtini vratile te preokrenule rezultat u svoju korist. U trećoj četvrtini Bura se vratila u igru i četvrta četvrtina započela je izjednačenim rezultatom 7:7. Takav napeti rezultat trajao je sve do samog kraja utakmice kada je Bura zapečatila svoju pobjedu još jednim golom za 9:7.

Tako su djevojke Bure drugu godinu zaredom u napetoj borbi osvojile trofej Kupa Hrvatske.

Za Turbo najbolju igračicu Kupa Hrvatske proglašena je Tereza Balić.

U sastavu Suzuki Bure igrale su: Srhoj, Božan 2, Vuletić 1, Squiccimarro, Balić 1, Klančnik, Brnas 3, D. Butić, Pavić 1, I. Butić 1, Barišić, Nell, M. Butić, Srdanović, trener M. Savin.

Za ekipu Mladosti zaigrale su: Jovčić, Gegić, Županić, S. Kontek, Lordan 1, Skelin 2, Topić, N. Kontek 1, Bukić 3, Lukačić, Crnički, Trusk, Vincek, trenerica M. Šimunić.

Prva muška polufinalna utakmica igrana između VK Jug CO i VK Jadran, u kojoj je Jug izborio finale rezultatom 17:9 (4:1, 4:1, 6:3, 3:4). Jugaši sutra igraju finale protiv boljega iz druge polufinalne utakmice HAVK Mladost – VK Primorje EB.

«Imamo dovoljno podataka o jednoj i drugoj momčadi, dobro ćemo se pripremiti i nadam se, biti na visini zadatka. Jako nam je drago da smo u Slavonskom Brodu, smatram da je jako bitno da se ovakav vrhunski vaterpolo igra na bazene gdje to nije tako često, te da se samim time razvija i u tim sredinama. Veseli nas što i ovdje imamo veliki broj navijača i simpatizera, te se i sutra nadamo punom bazenu, velikoj utakmici, i naravno našoj pobjedi.» – rekao je Vjeko Kobeščak, trener Juga.

Sastav Jadrana bio je: Bratim, Tonković, Marinić-Kragić, Buzdovačić, Antonijević, Pejković, Popović, Divković, Visković, Bušelić, Santini, Gluhaić, Strujić, Štrkalj, trener: M. Smodlaka.

Ekipu Juga činili su: Bijač, Macan, Fatović, Lončar, Joković, Garcia, Merčep, Ivanković, Pavličević, Perrone, Benić, Obradović, Popadić, Vrlić, trener: V. Kobešćak.

Druga polufinalna utakmica koja je odredila druge finaliste Kupa Hrvatske igrala se između ekipa HAVK Mladosti i VK Primorje EB, te je završila rezultatom 10:8 (4:1, 4:2, 2:2, 0:3) za mladostaše.

Sastav Mladosti činili su: Marcelić, Bukić, Milaković, Zović, Biljaka, Brlečić, Vlahović, Lazić, Pavičić, Paškvalin, Valečić, Bašić, Vićan, Herceg, trener: R. Štritof.
Za Primorje su u bazen skočili: Jelovina, Radu, Saftić, Power, Peroš, Čunko, Tkač, Rakovac, Mudražija, Vrlić, Vukičević, Paparić, Čubranić, Blažić, trener: I. Pezelj.

Najbolji igrač utakmice mladostaš Luka Bukić izrazio je zadovoljstvo glatkom pobjedom: «željeli smo pobijediti i naša želja i srce odvela nas je u finale gdje nas čeka moćni Jug».