Ryan Pierse, Getty Images

Vaterpolo

15.01.2020 | 17.24

EP (ž): Bravo cure! Odlična Hrvatska porazila Srbiju

Hrvatske vaterpolistice pobijedile su reprezentaciju Srbije sa 9-8 (2-1, 2-3, 3-3, 2-1) u utakmici 3. kola skupine A na Europskom prvenstvu u Budimpešti i tako napravile veliki korak ka osvajanju četvrtog mjesta i plasmanu u četvrtfinale.

ženska vaterpolo reprezentacija Srbije

VSS/Marsel ter Bals

Po dva pogotka za hrvatsku reprezentaciju postigle su Emmi Miljković i Ivana Butić, a po jednom su mrežu tresle Ana Miroslavić, Ema Carević, Dina Lordan, Matea Skelin i Domina Butić. Veliku ulogu u pobjedi odigrala je vratarica Alexandra Ratković sa sedam obrana te obranjenim petercom u 63 sekunde prije kraja utakmice.

U reprezentaciji Srbije najefikasnije su bile Nada Mandić i Ana Miličević sa po dva pogotka.

Hrvatska je nakon nepotpunog 3. kola na četvrtom mjestu sa tri boda. Vodeće Grčka ima devet bodova, a Rusija i Mađarska po šest uz utakmicu manje. Peta Srbija i šesta Slovačka su bez bodova.

Hrvatska je bolje počela dvoboj i na tri minute do kraja prvog poluvremena vodila sa 4-2. Ipak, Srbija je serijom od tri pogotka povela sa 5-4 na početku treće četvrtine.

Odlučujuće razdoblje za pobjedu Hrvatske bilo je od 24. do 28. minute, kad su s tri uzasztopna pogotka izabranice Marija Ćalete zaostatak 6-7 pretvorile u prednost 9-7. Srbija je u završnici imala 12 sekundi za posljednji napad, ali su ostale bez šuta u preostalom vremenu. Pogodak koji su srpske vaterpolistice postigle bio je nakon zvuka sirene za kraj.

Utakmicu 4. kola hrvatske vaterpolistice će odigrati u petak protiv reprezentacije Rusije, s početkom u 14.30 sati, a odlučujuću utakmicu za četvrtfinale igrat će u nedjelju (13 sati) protiv Slovačke, koja će u 4. kolu igrati protiv Srbije.