Bijač: Napori su enormni, ali nas nitko ništa ne pita

Vaterpolo 11. sij 202019:15 > 19:17
Adam Pretty/Getty Images

Naše vaterpoliste sljedeći tjedan očekuje EP, a za očekivati je da ćemo igrati i na Olmpijskim igrama u Tokiju

Izbornik naše vaterpolo reprezentacije Ivica Tucak otkrio je po što to Hrvatska odlazi na EP-u u Budimpeštu.

– Da, mi se nikada nismo skrivali, to je uvijk naš osnovni cilj. Što sjajnija to bolje, ali naš je primarni cilj izboriti plasmana na Olimpjske igre.

Skupna se čini prihvatljivom?

– Nije jednostavno, Nijemci su momčad s kojom nema opuštanja, vidjeli smo to na SP-u, Crna Gora posebno jer je riječ o momčadi iz vrha europskog vaterpola. Slovaci.

Igra se u Buimpešti, očekujet li potporu naših navijača?
– Voljeli bi svi mi da imamo potporu s tribina, bilo bi nam drago da budu dodatna snaga. No, naravno ako navijači imaju vremena i mogućnosti.

Glavni favoriti uz nas su tradicionalno su Srbi i Mađari?
– Mađarska i Srbija su glavni favoriti, ali kako zaboraviti Italiju prvaka svijeta i viceprvaka Španjolsku – rekao je Tucak.

Golman Marko Bijač otkrio je koliko je teško igrati dva velika turnira u jednoj sezoni.
– Ponajprije je fizički jako teško. Završili smo prvi dio sezone u klubu, sada veliko natjecanje s reprezentacijom, pa povratak u klub na drugi dio sezone, pa onda u lipnju odmah pripreme za OI. No, nas nitko ništa ne pita.