Vaterpolo

04.12.2019 | 20.43

Vaterpolo LP: Prvak Europe prejak za Mladost

U susretu šestog kola B skupine vaterpolske Lige prvaka zagrebačka Mladost je u Budimpešti izgubila od aktualnog prvaka Europe Ferencvarosa sa 5-14 (1-5, 3-2, 0-4, 1-3).

Mađarski sastav je već nakon prve četvrtine imao četiri gola prednosti (5-1), na početku druge dionice je bilo 6-1, a u trećoj četvrtini je Ferencvaros vodio i sa 11-4. Na koncu je domaćin slavio sa 14-5 upisavši i petu pobjedu uz jedan remi, dok je Mladost doživjela drugi poraz.

Ferencvaros je do pobjede predvodio Marton Gyorgy Vasmos s tri gola, dok je kod Mladosti tri gola zabio Josip Vrlić, a po jednog Miloš Ćuk i Cosmin Radu.

U derbiju kola Pro Recco, kojeg vodi Ratko Rudić, je na gostovanju pobijedio OSC sa 14-10 uz pet golova Dušana Mandića, dok je kod domaćina najefikasniji bio Krisztian Manhercz sa četiri gola.

U idućem kolu Mladost će 9. prosinca ugostiti Marseille.

Preostala dva hrvatska predstavnika u Ligi prvaka, dubrovački Jug AO i splitski Jadran svoje oglede u skupini A odradili su u utorak. Jug AO je na bazenu u Gružu pobijedio Szolnoki s 14-11, dok je Jadran na Poljudu izgubio od imenjaka iz Herceg Novog sa 6-12.

U skupini A vodi Olympiakos sa 16 bodova, Jug AO je drugi sa 15 bodova, dok je splitski Jadran sedmi sa četiri boda. (HINA)