Jug slavio protiv Jadrana, Primorac potopljen u Splitu

Vaterpolo 4. lis 201920:45 > 20:46
Triglav liga

Odigrana su dva meča trećeg kola Regionalne lige u vaterpolo. U derbiju, Jug je na svom bazenu poslije sjajne utakmice i fenomenalnih obrana oba sastava, slavio protiv Jadrana sa 9:6, dok je Jadran iz Splita slavio protiv Primorca sa 20:16.

Svetozar Janičić

Novljani i Dubrovčani su u prvom poluvremenu prezentirali kako se igra obrana na vrhunskom nivou. Prolaza ka golu nije bilo, a pokušaji vrhunskih igrača koje imaju Jug i Jadran, neutralizirali su golman Dubrovčana Toni Popadić, odnosno njegov kolega na golu Jadrana, Petar Tešanović.

Poslije prvog poluvremena, Jadran je vodio sa 2:1, ali u nastavku je Jug ipak stigao do pobjede, ipak je opravdao ulogu favorita.  Šampion Hrvatske je treću dionicu dobio sa 4:1, a zatim je mirno priveo meč kraju.

Golove za Jug postigli su Paolo Obradović i Loren Fatović po dva, a po jednom su se u listu strijelaca upisali Marko Macan, Javi Garcija, Danil Merkulov i Aleksandros Papanastasiu. Kod Novljana, Đuro Radović je postigao tri, Uroš Vučurović, Marino Čagalj i Vlado Popadić po jedan gol.

U drugom meču, Jadran iz Splita je slavio protiv Primorca iz Kotora sa 20:16.

U ostalim mečevima trećeg kola, koji su na programu u subotu, snage će odmjeriti: Mladost – Crvena zvezda, Partizan – Šabac, Mornar – Budva.