Pročitajte gnjusne poruke i prijetnje tenisačici (FOTO)

WTA 11. srp 201918:09 > 18:11
foto: Milan Ninović

Prijetnje tenisačicama i tenisačima na društvenim mrežama poslije izgubljenih mečeva nažalost su već uobičajena pojava, a srpska tenisačica Aleksandra Krunić poslije pobjede u Bastadu dobila je posebno gnjusne poruke.

Između ostalog, Krunić je jedan anonimni profil na Instagramu poželio da umre, nazivao je idiotom i drugim pogrdnim imenima.

“Sve igračice dobivaju slične poruke – baš smo sada pričale Danka (Kovinić) i ja o tome. Tako nekad poslije meča se igračice nađu i uspoređuju kome je što tko ‘poželio“, kaže Krunić za Sportklub.

Na pitanje što može učiniti povodom toga, srpska tenisačica kaže:

“Ne može ništa. Mi to trebamo prijaviti Jedinici za integritet u tenisu (TIU), pogotovo ako nam netko prijeti. Ipak, ne vjerujem da će se mnogo toga promijeniti – ljudi se klade, ovisni su o tome i onda imaju ozbiljne probleme i dijagnoze. To su ljudi kojima je svejedno hoće li njihova poruka nekoga povrijediti, apsolutno im to nije u glavi“, kaže Aleksandra i dodaje:

“Neke igračice su i odgovarale. Onda se neki od tih ljudi pokaju, nisu ni očekivali odgovor, a drugi su nastavljali, da bi ubrzo prestali jer kad uđeš u konverzaciju, više ne znaju što da kažu. Takvim ljudima jedino je važno da te izvrijeđaju“.