Tenis

12.06.2019 | 16.33 > 16:44

Vekić počela na travi, a slavila na tvrdoj podlozi

Zbog kiše organizatori WTA turnira u Nottighamu odlučili su da Donna Vekić i Dalia Jakupović svoj meč odigraju u banolu

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Nottinghamu nakon što je u 1. kolu pobijedila Slovenku Dalilu Jakupovič 6-2, 6-7 (5), 6-0.

Vekić, koja je osvojila turnir u Nottinghamu 2017. godine, je do pobjede protiv 28-godišnje Slovenke stigla za sat i 50 minuta igre.

Ovako je počelo....

Hrvatska tenisačica je u prvom setu tri puta oduzimala servis suparnici, a jednom izgubila servis za konačnih 6-2. U drugom setu obje su tenisačice po tri puta gubile svoj servis, pa je set razriješen u trinaestoj igri. Jakupovic je u 'tiebreaku' povela 3-0, Vekić je izjednačila na 4-4, međutim Slovenka je dobila iduća dva poena za vodstvo 6-4. Donna je smanjila na 6-5, no Jakupovič je dobila idući poen za 7-5 i 1-1 u setovima.

Izgubljeni set kao da je naljutio mladu hrvatsku tenisačicu. Odlučujući, treći set je osvojila bez izgubljenog gema uz tri breaka. Vekić ima najviše pobjeda na ovom turniru (devet) od svih prijavljenih tenisačica.

A ovako završilo...

Vekić će u 2. kolu igrati protiv pobjednice susreta Francuskinje Chloe Paquet i Indijke Ankita Raina.