Vekić na putu stoji Osaka, i Martić u četvrtfinalu

WTA 25. tra 201915:04 > 15:39
Chris Hyde/Getty Images

Najbolje hrvatske tenisačice izborile su četvrtfinala, jedna u Budimpešti, druga u Istanbulu.

Donna Vekić pobjedom 6:1, 7:5 nakon 79 minuta igre protiv Ruskinje Darije Kasatkine izborila je četvrtfinale WTA turnira u Stuttgartu.

U prvom setu naša tenisačica je čak triput oduzimala servis 22. tenisačici svijeta za konačnih 6:1. U drugom setu je nakon 1:1 uslijedila serija od četiri gema u kojem su tenisačice gubile servis, nakon čega prilika za break nije bilo do 12. gema. Tada je Vekić iskoristila prvu meč loptu za 6:1, 7:5.

Donna u četvrtfinalu čeka prva igračica svijeta Naomi Osaka koja je sa 6:4, 6:3 pobijedio Su-Wei Hsieh.

Do četvrtfinala, ali u Istanbulu, stigla je i Petra Martić koja je sa 4:6, 7:5, 6:3 bila bolja od Rumunjke Ane Bogdan.

Početak meča krenuo je s četiri uzastopna breaka, nakon čega su tenisačice u sljedeća tri uspjele zadržati svoj servis. Uslijedila su nova tri break gema, što je značilo set za Bogdan.

Rumunjka je dobro krenula i u drugi set, s 3:1, no onda je Petra nanizala četiri gema. Izgubila je servis za set, pa odmah u 11. gemu uzvratila, nakon čega je uspjela privesti set kraju.

Odlučujući set opet je počeo s tri breaka za vodstvo Martić 3:1, nakon čega breaka nije bilo do devetog breaka kada je Petra novim oduzimanjem servisa završila meč.

U četvrtfinalu Martić čeka pobjednicu meča između Kristine Mladenovic i Katerine Kozlove.