Donna Vekić u polufinalu Acapulca!

WTA 1. ožu 20192:41 > 2:43
Chris Hyde/Getty Images

Najbolja hrvatska tenisačica plasirala se u polufinale turnira u Acapulcu pobjedom nad Britankom Johannom Kontom sa 6-3, 7-5.

Vekić (WTA 28) je svladala Kontu (45) sa 6:3, 7:5 za nešto manje od 90 minuta igre i u borbi za finale igrat će protiv Yafan Wang.

Meč u Acapulcu nije počeo dobro, izgubila je Donna servis odmah na početku, ali uslijedio je rebreak i od tad je naša igračica uspostavila kontrolu.

U nastavku je propustila brejk loptu u šestom gemu, ali je uspješnija bila u osmom, kad je iz trećeg pokušaja uzela servis protivnici i kompletiranim breakom povela u setovima.

U drugom je viđeno čak sedam oduzetih servisa, do završnice seta uspješnija je bila Konta. Britanka je pri vodstvu 5:3 propustila šansu na svoj servis izjednačiti rezultat, Donna je tada napravila novi break te osvojila sljedeća tri gema i na kraju slavila.

Bila je to druga uzastopna Donnina pobjeda protiv Konte i treća ukupno. Toliko ih ima i britanska tenisačica.

Ovim rezultatom Vekić je osigurala napredak do 26. mjesta na novoj WTA ljestvici.