Donna srušila Kiki u velikom preokretu

WTA 2. sij 20199:06 > 9:16
Koji Watanabe, Getty Images Sport

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u treće kolo WTA Premier turnira u Brisbaneu. U tri je seta nadigrala devetu igračicu svijeta, nizozemsku predstavnicu Kiki Bertens.

Donna Vekić upisala je veliku pobjedu na WTA turniru u Brisbaneu. U drugom kolu je tako nakon velike je borbe u tri seta bila bolja od devete igračice svijeta – Nizozemke Kiki Bertens. Donna je ostvarila šestu pobjedu u karijeri protiv neke Top 10 igračice.

Krenulo je odlično po 22-godišnju Osječanku. Prvi set donio je po dva obrata sa svake strane. U tie-breaku je Bertens izdržala sve do 5:4, kada je hrvatska tenisačica ostvarila mini-break i uzela trinaestu igru sa 7:5.

Nastavak dvoboja donio je potpunu dominaciju devete igračice svijeta. Bertens se prošetala drugim setom i za 33 minute stigla do 6:1.

No, prava drama uslijedila je u trećem setu. Igralo se bez oduzimanja servisa sve do 4:4 kada Bertens dolazi do velike prednosti i servisa za meč. Imala je čak i tada 40:15 odnosno dvije vezane meč lopte, ali fantastičnom igrom i napadima na servis Nizozemke, Vekić se uspjela vratiti i s četiri poena u nizu poravnati stvari na terenu. Tada lakoćom brani svoj servis i kod 6:5 koristi prvu meč loptu na servis protivnice.Valja naglasiti kako je i u tom poenu Hrvatica igrala jako ofanzivno i na kraju se takav pristup isplatio.

U četvrtfinalu će naša predstavnica igrati protiv bolje iz dvoboja Svitoline i Sasnovich.