Al Bello/Getty Images
Tenis 27.10.2018 | 14:03

WTA Finale: Svitolina protiv Stephens za naslov

Elina Svitolina

U finalu WTA Finala u Singapuru igrat će Ukrajinka Elina Svitolina i Amerikanka Sloane Stephens.

Clive Brunskill, Getty Images

Nakon što je sedma igračica svijeta Svitolina u prvom polufinalu sa 7-5, 6-7 (5), 6-4 svladala Nizozemku Kiki Bertens, u drugom polufinalu je šesta s WTA ljestvice Stephens nadigrala Čehinju Karolinu Pliškovu sa 0-6, 6-4, 6-1 iako je Pliškova osvojila prvih osam gemova u dvoboju.

Obje finalistice su do završnog dvoboja stigle bez poraza, nakon što je svaka osvojila prvo mjesto u svojoj skupini s maksimalne tri pobjede niz uspjeha nastavile su i u polufinalu.

POLUFINALE:

Sloane Stephens (SAD/5) - Karolina Pliškova (Češ/7) 0-6, 6-4, 6-1

Elina Svitolina (Ukr/6) - Kiki Bertens (Niz/8) 7-5, 6-7 (5), 6-4

(Hina)

WTA Finals: I dalje je sve otvoreno

Nakon dva odigrana kola na WTA Finalu u Singapuru i dalje svih osam tenisačica ima izglede za plasman u subotnje polufinale, a najbliže tom cilju je Ukrajinka Jelina Svitolina u Bijeloj skupini, kojoj jedan osvojen set u posljednjem meču grupne faze jamči prolaz dalje.

WTA Finals: Kerberovoj maraton

Prva nositeljica WTA Finala Njemica Angelique Kerber u srijedu je u 2. kolu Crvene skupine svladala pobjednicu US Opena, Japanku Naomi Osaku, sa 6-4, 5-7, 6-4 nakon dva i pol sata velike borbe.

WTA Finals: Svitolina na korak do polufinala

Ukrajinska tenisačica Jelina Svitolina upisala je drugu pobjedu u Bijeloj skupini na WTA Finala u Singapuru svladavši u utorak Čehinju Karolinu Pliškovu sa 6-3, 2-6, 6-3, te je tako napravila veliki korak ka plasmanu u polufinale.

WTA Finals: Wozniacki "uzela" Kvitovu

Danska tenisačica Caroline Wozniacki upisala je prvu pobjedu na završnom turniru sezone, nakon što je u drugom kolu bijele skupine u tri seta bila bolja od Čehinje Petre Kvitove.