Tenis

27.10.2018 | 14.03

WTA Finale: Svitolina protiv Stephens za naslov

Elina Svitolina

U finalu WTA Finala u Singapuru igrat će Ukrajinka Elina Svitolina i Amerikanka Sloane Stephens.

Clive Brunskill, Getty Images

Nakon što je sedma igračica svijeta Svitolina u prvom polufinalu sa 7-5, 6-7 (5), 6-4 svladala Nizozemku Kiki Bertens, u drugom polufinalu je šesta s WTA ljestvice Stephens nadigrala Čehinju Karolinu Pliškovu sa 0-6, 6-4, 6-1 iako je Pliškova osvojila prvih osam gemova u dvoboju.

Obje finalistice su do završnog dvoboja stigle bez poraza, nakon što je svaka osvojila prvo mjesto u svojoj skupini s maksimalne tri pobjede niz uspjeha nastavile su i u polufinalu.