Eh, da je drukčije odlučila prije one paralele…

WTA 18. lis 201820:06 > 20:14
Takashi Aoyama/Getty Images

Druga hrvatska tenisačica i 35. na WTA ljestvici zaustavljena je u četvrtfinalu WTA turnira u Luksemburgu.

Uspješnija od nje bila je prva nositeljica turnira, Nijemica Julia Goerges. Konačan rezultat 6:3, 3:6, 6:3 dobro će oslikati odnos snaga na terenu po pojedinim dijelovima susreta, iako treba naglasiti da nije mnogo nedostajalo da se hrvatska predstavnica na ovom 250 tisuća dolara vrijednom turniru nađe u prilici za nešto više od časnog poraza.

Naime, kod rezultata 3:3 u trećem setu bila je na izjednačenju protiv servisa suparnice, puna vjere u sebe s obzirom da je gem ranije fantastičnim potezima preokrenula 15:40 na svom servisu. No, tada je odabrala jedan težak, vrlo zahtjevan udarac, bekend paralelu kada nije cijelim tjelom stajala u terenu.

Ishod je bio logičan i vjerojatniji – loptica je završila u mreži. U sljedećem gemu Goerges se raspucala, sjajno preusmjeravala napade Donne i, pokazalo se, zadala presudan udarac u ovom susretu.

Vekić je tako i treći put iz isto toliko utakmica izgubila od svoje današnje protivnice, no za utjehu joj ostaje činjenica da je konačno uspjela otkinuti joj set. Osim toga, tješit će se i sa 4758 dolara nagrade te 60 WTA bodova, koji bi je trebali od sljedećeg tjedna učiniti prvom hrvatskom igračicom.