Moskva odlučuje: Bertens, Pliškova ili Svitolina?

WTA 15. lis 201810:10 > 10:12
Dennis Doyle/Getty Images

Posljednji WTA Premier turnir sezone u Moskvi odlučiti će tko će biti posljednje dvije putnice na Masters turnir u Singapur koji počinje već u nedjelju. Čitavog tjedna turnir iz glavnog grada Rusije možete pratiti na Sportklubu.

Simona Halep, Angelique Kerber, Caroline Wozniacki, Naomi Osaka, Petra Kvitova i Sloane Stephens osigurale su svoje mjesto u Singapuru, a za posljednje dvije pozicije konkuriraju tri tenisačice, Karolina Pliškova, Kiki Bertens te najbolje plasirana od trojke, Elina Svitolina koja jedina neće nastupiti ovog tjedna u Moskvi. Riskantna odluka Ukrajinke koja se može protumačiti na dva načina – vjerovanje kako Pliškova i Bertens neće ostvariti dobar nastup u glavnom gradu Rusije ili posjeduje pouzdanu informaciju kako će Masters propustiti najbolja igračica svijeta, Simona Halep koja je službeno potvrđena kao broj jedan na kraju godinu drugu sezonu zaredom.

Rumunjka je nakon otkazanog nastupa u Pekingu prije dva tjedna javno obznanila kako pati od ozljede leđnog diska i da postoji mogućnost propuštanja ostatka sezone. No, drama je dobila novi zaokret obzirom da je Halep još uvijek u ždrijebu Moskve tako da će vjerojatno i nastupiti ili barem pokušati. Samim time, odluka Svitoline oko propuštanja moskovskog turnira poprima pomalo i čudne konotacije. Ukrajinka je prošlog tjedna igrala u Hong Kongu gdje je izgubila od Wang u četvrtfinalu, odluka koja je mnoge iznenadila jer taj turnir nema težinu ovog u Moskvi.

Pliškova je druga nositeljica na posljednjem Premier eventu sezone, Bertens četvrta, obje će biti slobodne u prvom kolu. Svitolina trenutno drži sedmo mjesto s 3850 bodova, samo deset bodova manje ima Pliškova, dok je Bertens na devetoj poziciji s akumuliranih 3710 bodova.

Prvi dan turnira u Moskvi možete pratiti danas od 13:30 sati na kanalu Sportklub 2, a Masters u Singapuru od nedjelje također možete pratiti u svakodnevnim prijenosima na SK.