Teška vremena: Fett zaboravila pobjeđivati

WTA 24. ruj 20189:44 > 9:46
Scott Barbour/Getty Images

Jana Fett ponovno je izgubila na početku jednog WTA turnira, ovoga puta egzekutor bila je Fiona Ferro iz Francuske.

Ferro je 21-godišnja Francuskinja, trenutno 114. na svjetskog ranglisti i po mnogočemu bila je idealan protivnik za hrvatsku tenisačicu.

Međutim, stara priča se ponovila, Jana Fett nažalost u potpunosti je izgubila samopouzdanje, te je nakon dva sata i tri minute igre poražena sa 1:6, 7:6, 6:1. Vrbovčanka je imala priliku pobijediti, čak je došla do meč lopte kod 5:6 i 30:40 u drugom setu, no priliku nije znala iskoristiti. Čak i nakon što je povela s breakom u prvom gemu trećeg seta, uslijedio je još jedan, posljednji pad u meču, francuska tenisačica uhvatila je šest uzastopnih gemova.

Ovo je peti uzastopni poraz Fett, posljednju pobjedu ostvarila je u drugom kolu kvalifikacija US Opena, a nakon poraza u trećem kolu kvalifikacijskog turnira u New Yorku, gubila je u Chicagu, Hiroshimi, Tokiju, te sada Taškentu.