Wuhan nije duhan, ali jest SK ekskluziva

WTA 24. ruj 20180:07 > 0:11
(Photo by Yifan Ding/Getty Images)

Azija na Sportklubu, naredna tri tjedna. Wuhan, Chengdu, Tokio, Peking, Šangaj. Tenis. Nikako ne propustiti.

(Photo by Yifan Ding/Getty Images)

Što je Wuhan?

Rekao bih vam da je to malo seoce na Maldivima s prekrasnim plažama i cjelonoćnim tekila barom. Rekao bih vam da je to plantaža najfinijih mandarina. Rekao bih vam da je to grad na četiri rijeke s pogledom prema Parizu. Rekao bih vam da je to mjesto gdje živi i radi najbolji svjetski nogometaš. Rekao bih vam da je to grad koji stvara najfiniju paštetu na svijetu. Rekao bih vam da je to grad gdje je Goran Ivanišević najavio svoj povratak tenisu. Rekao bih vam da je to grad koji je proslavio pjesnik Xin Xu.

No, kada bih vam to sve rekao, bila bi jedna velika laž. Wuhan nije ništa od navedenog. Wuhan je najveći grad provincije Hubei koji sam po sebi broji 8,5 milijuna stanovnika. Wuhan je domaćin ovotjednog WTA Premier Eventa koji od prvog dana novog tjedna možete pratiti na Sportklubu.

Šou počinje u 5 ujutro. Znam, znam…rano je, ali zar bi radije spavali ili gledali kako Simona Halep zabija forehand down the line i pokazuje prstom prema vlastitoj glavi poručujući: “Mama, napokon sam pronašla psihologa!

Može i uz jutarnju kavu, prije odlaska na posao, možda gledajući najbolje svjetske tenisačice sami dobijete dodatnu energiju zbog koje ćete jednostavno letjeti na radnom mjestu. A najboljih svjetskih tenisačica u Wuhanu definitivno ima! Četrnaest od mogućih šesnaest. Nema Serene, još uvijek se ljuti na Carlosa Ramosa., a izostati će i pobjednica US Opena, Naomi Osaka.

Stojko, Trta, Hodoba, Ljubej, Pajvot, Karačić, Živko…ne, nije riječ o brendovima koji su posebno zastupljeni u Wuhanu. Ti će vas ljudi čitavog tjedna voditi kroz najbolji tenis na svijetu, sa ženske strane. Uživajte!