Donna ipak nije uspjela ući u finale Tokija

WTA 22. ruj 20186:02 > 6:03
Scott Barbour, Getty Images Sport

Karolina Pliškova svladala je našu Donnu Vekić sa 6:2 4:6 6:3 u polufinalu vrlo jakog WTA turnira u Tokiju.

Pliškova je na impresivan način došla do prvog seta, u kojem je rezultat bio 6:2.

Povela je na startu sa 4:0 i na kraju mirno privela set kraju.

I u drugom setu je prva napravila brejk za vodstvo od 3:1, ali se Vekić konačno “probudila”  i serijom od četiri uzastopna gema preokrenula na 5:3.

Čehinja prekida seriju, smanjuje na 4:5, potom na svoj servis vodi i 40:0, da bi uslijedio čudesan rasplet, Vekić radi novi preokret i koristi prvu set loptu za izjednačenje na 1:1.

U trećem setu, Pliškova je napravila ključni brejk pri rezultatu 1:1 i iskoristila to da stigne do svog drugog finala u 2018. godini.

Donna Vekić može biti zadovoljna nastupom u Japanu, gde je uspjela izbaciti dvije top 10 tenisačice i vrlo dobru Johannu Kontu na putu do polufinala.