Bertens slavi najveću pobjedu i titulu u karijeri

WTA 19. kol 201822:24 > 22:26
Denis Doyle/Getty Images

Nizozemka Kiki Bertens pobjednica je teniskog WTA turnira u Cincinnatiju nakon što je u finalu pobijedila prvu tenisačicu svijeta Rumunjku Simonu Halep 2-6, 7-6 (6), 6-2.

Nizozemka je do drugog trofeja ove sezone, šestog u karijeri došla poslije dva sata i 9 minuta igre. Od ponedjeljka će biti 15. tenisačica na WTA ljestvici.

Rumunjka je sjajno odigrala prvi set i malo tko je vjerovao da je moguć preokret. Ipak, Bertens je breakom u četvrtom gemu drugog seta najavila preokret. Halep je vratila break za 4:3, a Nizozemka je nakon spašene meč lopte (6:5) u tie-breaku preokrenula i sa tri vezana osvojena poena izjednačila na 1:1.

Zanimljivo, bilo je ovo treće finale Simone Halep u Cincinnatiju i treći poraz. Prošle godine je izgubila od Španjolke Garbine Muguruze, a 2015. od Amerikanke Serene Williams.