Petra Martić i dalje bez naslova, Sevastova bolja

WTA 22. srp 201818:12 > 18:15
Dean Mouhtaropoulos, Bongarts

Latvijska tenisačica Anastasija Sevastova pobijedila je našu vedetu u finalu turnira u Bukureštu. Konačan rezultat glasi: 7:6 (4), 6:2.

U prvom setu viđeno je čak šest breakova, u 11. gemu Martić je propustila pet prilika za obrat da povede i dođe na korak do osvajanja prvog seta, a zatim je Sevastova bila uspješnija u pripetavanju.

U drugom setu i gemovi su bili znatno kraći, 28-godišnja Sevastova nije se suočila ni sa jednom break loptom i došla je do svoje treće titule u karijeri iz šest finala, a prve ove godine.

S druge strane, Petra i dalje nema naslov, ovo joj je drugi poraz u finalima, nakon Kuala Lumpura 2012. godine. Ipak, napredovat će za devet mjesta i od ponedjeljka će biti 51. na WTA ljestvici, dok će se Sevastova ugodno smjestiti na 20. poziciji.