Eastbourne: Wozniacki osvojila naslov

WTA 30. lip 201816:40 > 16:40
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

Caroline Wozniacki je pobjednica Eastbournea i nakon sjajnog tjedna ide na Wimbledon puna optimizma.

Dankinja je u finalu bila bolja od Ariane Sabelenke i slavila sa 7:5, 7:6, nakon tri sata u 22 minute borbe na travi Eastbournea.

Prvi set bio je prava borba, u njemu smo vidjeli pet breakova, ukupno 16 break lopti i praktično samo tri gema u kojima nije bilo borbe, izjednačenja i neizvjesnosti.

Sabalenka je čak imala dvije set lopte prije nego što je pretrpjela dva breaka i izgubila prvi set.

Drugi set je trajao sat vremena i obilježilo ga je šest breakova pa je na kraju meč riješen u trinaestoj igri u kojoj je Wozniacki bolje iskoristila svoje prilike i došla do pobjede koja je za nju značila drugu titulu ove godine, a 29. u karijeri.