Barty slavila u Nottinghamu, Konta izgubila živce

WTA 17. lip 201818:41 > 18:44
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Australska tenisačica Ashleigh Barty pobjednica je travnatog WTA turnira u engleskom Nottinghamu svladavši u fijalu Britanku Johannu Kontu s 6-3, 3-6, 6-4.

Nakon velike borbe australska tenisačica Ashley Barty osvojila je naslov u Nottinghamu pobjedom protiv Jo Konte u tri seta (6:3, 3:6, 6:4). Za Barty (22) ovo je prva titula ove sezone, a druga u karijeri.

U prvih pet gemova finala obje igračice su suvereno držale svoj servis, da bi u šestom Barty iskoristila drugu priliku koja joj se ukazala i napravila break. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno da osvoji prvi set.

U drugom setu su obje imale više problema na svoj servis i suočavale su se s break loptama, a do break je uspjela doći Konta. Barty je spasila jednu set loptu prije nego je meč ušao u treći set.

U odlučujućem dijelu meča, Barty je uz jedan break povela sa 4:1, da bi nakon toga Konta zasijala na terenu i s tri vezana gema i vraćen break došla do izjednačenja. Nakon dugog devetog gema, u desetom je Barty sve stavila na napad i iskoristivši drugu meč loptu nakon 126 minuta došla do trijumfa.

Jo Konta je još jednom pokazala da zna gubiti i nakon meča se nije pozdravila sa sucem te je vrlo brzo napustila teren, vjerojatno jako razočarana što je drugu godinu zaredom izgubila finale ovog turnira (prošle sezone zaustavila ju je Vekić).