Tenis

12.06.2018 | 18.59

Donna teškom mukom preko igračice s pozivnicom

Donna Vekić

Donna Vekić (42.), koja ovoga tjedna igra kao najbolje rangirana hrvatska tenisačica i brani prošlogodišnji naslov na WTA turniru u Nottinghamu, namučila se za pobjedu u 1. kolu protiv 168. tenisačice svijeta, Britanke Gabrielle Taylor, da bi ju na kraju svladala sa 7:5, 5:7, 7:6 (3).

Donna Vekić

Denis Doyle, Getty Images

Vekić je odličo počela meč, povela sa 5-1, ali je dopustila 20-godišnjoj Britanki niz od četiri gema, uz dva propuštena servisa za set i ukupno pet set-lopti. Ipak, 'breakom' za 6-5 je nadoknadila propušetno i potom iskoristila šestu set-loptu.

U drugom setu je Vekić uhvatila zaostatak 2-4, ali je kod 6-5 za Britanku izgubila servis, a time i set.

Talyor je prva došla do 'breaka' i u odlučujućem setu, u kojem je povela 2-0, ali je odmah ispustila prednost. Vekić je potom dvaput stvarala 'break' viška (4-3, 5-4), ali je oba puta već u sljedećem gemu gubila servise. Kad je servirala za pobjedu kod 5-4 nije uspjela doći do meč-lopte.

O pobjednici dvoboja odlučivao je 'tie-break' u kojem je Britanka povela 3-0 i imala dva servisa, ali je Vekić sa sedam uzastopnih poena stigla do preokreta i pobjede nakon dva sata i 56 minuta igre.

Vekić će u 2. kolu igrati protiv Bjeloruskinje Vjere Lapko, koja je u prvom kolu u dva seta (7-6, 6-4) nadigrala drugu hrvatsku predstavnicu na ovom turniru, Vrbovčanku Janu Fett.