Naomi Osaka senzacionalno osvojila Indian Wells!

WTA 18. ožu 201821:13 > 21:31
(Photo by Harry How/Getty Images)

Sjajna Japanka Naomi Osaka pobjednica je velikog teniskog turnira u Indian Wellsu. Ona je nakon 70 minuta igre sa 6-3 6-2 savladala Dariju Kasatkinu i postala bogatija 1.3 milijuna američkih dolara.

Očekivana nervoza bila je primjetna na početku meča, no u slučaju pobjednice, trajalo je samo jedan gem. Osaka je izgubila svoj servis za 0-1, ali je sve nakon toga bilo u njenu korist. Meč se počeo okretati kod 4-3 za Osaku u prvom setu, gdje je Kasatkina počela griješiti i vrlo brzo izgubila i set.

U nastavku je priča bila posve jednosmjerna. Japanka je na startu seta ostvarila prednost breaka, a ubrzo to i udvostručila. Relativno brzo je set privela kraju i time se okitila velikim trofejom, prvim u karijeri, čime priča i dobiva na senzacionalizmu. Ušla je turnir kao 44. igračica svijeta, a izlazi kao 22. na svijetu. I samo za podsjetnik, na putu do pobjede je slavila protiv Sharapove, Radwanske, Pliškove i Halep. Pobjeda danas je bila šlag na tortu.