WTA Doha: Kvitova u maratonskom meču slomila Wozniacki

WTA 17. velj 201819:53 > 20:01
Lintao Zhang / Getty Images

U klasičnom meču WTA Toura, Petra Kvitova izborila je nastup u finalu turnira u Dohi pobjedom nad prvom tenisačicom svijeta, Caroline Wozniacki 3:6, 7:5, 7:5.

Da je ovo bio meč prepun preokreta bilo bi pojednostavljeno objašnjenje onoga što smo gledali u glavnom gradu Katara.

Kada bi se na meč osvrnuo netko tko nije upoznat s tenisom rekao bi da nitko nije želio ovdje pobijediti. Wozniacki je dominirala mečom, lagano uzela prvi set, u drugom napravila rani break, prednost držala do šestog gema kada sama gubi servis. No, dva gema poslije opet je u prednosti i prvi put servira za meč. Nije uspjela. Kvitova najprije propušta 15-40, da bi ipak iskoristila dodatnu prednost. Kod 5-5, Čehinja opet popušta i vraća prednost Dankinji koja drugi put servira za meč. Ponovno nije uspjela. Kvitova uzima tie-break sa 7-3.

U odlučujućem setu, za čudo, obje igračice držale su servis sve do 4-4 kada Čehinja dolazi do vodstva i servisa za meč. Pogađate, nije uspjela. Gotovo identično kao Kvitova kod istog rezultata u prethodnom setu, Wozniacki najprije propušta 15-40 da bi onda iskoristila prvu prednost. Dankinja je tada pomislila da ponovno ima šansu. No, mislila je krivo. Kvitova ponovno radi break i dobiva drugu priliku servirati za pobjedu. Ovoga puta, na oduševljenje tribina, Čehinja je uspjela. Nakon dva sata i 35 minuta igre, turnir u Dohi ima drugu finalistkinju.

U nedjeljnom finalu tako će igrati Kvitova protiv Muguruze koja je danas imala lagan posao, nije se morala niti pojaviti na terenu obzirom da je Simona Halep predala bez borbe.